تبلیغات شما اینجا شرکت اوژن اطلس پیشرو در صنعت آب و فاضلاب
بستن تبلیغات [X]
خواب زمستانی (استراحت گیاهی)

خواب زمستانی (استراحت گیاهی)

در طول ماههای سرد زمستان، كاكتوسها دوست دارند كه استراحت كنند. اگر شما می خواهید كه آنها بهار و تابستان سال بعد شكوفه بدهند باید به خواب بروند. شرایط مختلفی نشان دهنده زمان رسیدن استراحت آنها می باشد. اولین آن كوتاه شدن روزها و دومین شرط پایین آمدن درجه حرارت می باشد. در زمان خواب زمستانی درجه دما نباید از 8+ درجه سانتیگراد بالاتر و از 4- درجه سانتیگراد پایین تر بیابد.

در طول دوره استراحت باید پنجره ها به وسیله پرده پوشیده شود و میزان دمای اطاق پایین بیاید تا شرایط برای استراحت و خواب گیاه فراهم شود.

همچنین در طول این دوره باید میزان آبیاری به كمترین مقدار خود برسد چرا كه آبیاری بیش از حد مایه مزاحمت بوده و به رشدی ناهنجار می انجامد و باعث پوسیدن و از بین رفتن گیاه می شود.

زمان دوره استراحت بسته به گونه های كاكتوس از یك ماه تا چند ماه متغیر است. همچنین كاكتوسهای سایه دوست و درختی، مانند اپی فیلوم ها و گونه های كاكتوسهای كریسمس از چنین روندی بر كنار بوده و نیاز به استراحت ندارند و در سراسر سال به آبیاری منظم نیاز دارند.

در طبیعت بیشتر كاكتوسها به علت خشكی آب و هوا و نبودن بارندگی در فصل تابستان، استراحت می كنند و در گلخانه ها استراحت گیاهی در فصل زمستان به علت كمبود نور، بطور مصنوعی به آنها رسانده می شود.
هنگامی كه پرورش كاكتوس به تنهایی جنبه تولید داشته باشد خواب زمستانی آنها حذف می گردد تا رشد سریعتر انجام شود.

انتخاب گل مناسب برای نگهداری در آپارتمان بسیار مهم است در این مقاله به به موضوع خواب زمستانی (استراحت گیاهی) کاکتوس ها که می تواند به عنوان گلدان های تبلیغاتی جهت استفاده به عنوان گیفت تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی باشد.

منبع: زرین گیفت:: برچسب ها : گلدان های تبلیغاتی , گیفت تبلیغاتی ,
ن : مینا رحمتی
ت : شنبه 24 آبان 1399
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)