تبلیغات شما اینجا شرکت اوژن اطلس پیشرو در صنعت آب و فاضلاب
بستن تبلیغات [X]
چگونگی كاربرد نور مصنوعی

هر گاه نور طبیعی در محیط محدود و یا موجود نباشد می توان با بهره گیری از نور مصنوعی، كاكتوسهایی سالم و زیبا پرورش داد. باید دانست كه چراغهای مهتابی خود به خود معجزه گر نیستند بلكه در این حالت، گیاهان به مراقبتی خیلی بیشتر از زمانی كه كنار پنجره و در برابر نور خورشید نگهداری می شوند، نیاز خواهند داشت. چراغهای مهتابی مسطح، می توانند نور كافی برای رشد گیاه فراهم كنند.

انتخاب گل مناسب برای نگهداری در آپارتمان بسیار مهم است در این مقاله به چگونگی كاربرد نور مصنوعی برای کاکتوسها پرداختیم که می تواند به عنوان گلدان های تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرد.

چگونگی كاربرد نور مصنوعی

لامپهای حرارتی به ویژه در بخش طیف قرمز و آبی مورد نیاز گیاه به اندازه كافی نیرومند نبوده و برای بسیاری گیاهان حساس، گرمای بیش از اندازه ای پدید می آورند از این رو از دیدگاه نوردهی نمی توانند اثر بخش باشند گیاهان در نور مصنوعی در تمام سال رشد می كنند، و از آنجایی كه بخش حیایت رشد كاكتوسها و گیاهان گوشتی را در زمانهای مناسب، «روند استراحت» تشكیل می دهد از این رو برخی گیاهان بالغ، دوره رشد سالیانه با نور مصنوعی را دوست ندارند.

جهت مشاهده مطالب بیشتر در مورد کاکتوسها برروی شناخت گلدان ها کلیک کنید.

پخش یكنواخت نور

یكی از نكات شناخته شده هنگام نوردهی به كاكتوسها پخش یكنواخت نور است، به یاد داشته باشید كه نور در مركز لوله های چراغ مهتابی از جاهای دیگر قوی تر است و كاربرد از چند چراغ مهتابی و با ردیف مشخص در كنار هم به مراتب برای رشد گیاه مناسب تر خواهد بود. نور لامپ مهتابی برای كاكتوس سودمند نیست ولی می توان تا اندازه نیاز، آن را در فاصله معین، نزدیك گیاه قرار داد.

تحریریه زرین گیفت:: برچسب ها : گلدان های تبلیغاتی ,
ن : مینا رحمتی
ت : چهارشنبه 21 آبان 1399
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)