تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

با ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل می توانید از کاربران خود امتیاز دریافت کرده و در بین نتایج گوگل نسبت به سایر رقبای خود در رده بالاتری قرار بگیرید.

ستاره دار کردن مطالب سایت در نتایج جستجو گوگل به افزایش بازدید سایت و اعتماد بیشتر کاربران کمک میکند. با ستاره دار کردن مطالب در نتایج گوگل بیشتر در چشم کاربران هستید و CTR شما بالاتر خواهد رفت بنابراین روی سئو سایت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در این آموزش از سری مقالات آموزش وردپرس قصد معرفی افزونه ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل را دارم که با استفاده از آن می‌توانید امکان نمایش مطالب به صورت ستاره‌ای را در وردپرس فراهم و میزان کلیک روی لینک سایت خودتون را بیشتر کنید.

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

برای دادن امتیاز ستاره‌ای در وردپرس افزونه‌های گوناگونی وجود دارد. اما همه این افزونه‌ها به درستی ممکن است کار نکنند و نتوانید با استفاده از هر افزونه امتیاز ستاره ای مطالب را در گوگل نمایش دهید.

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Yasr – Yet Another Stars Rating در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و موفق شده بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.7 را ازآن خود کند که با استفاده از آن میتوانید مطالب خود را در گوگل ستاره دار کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خودتون بکنید.

با نصب و فعال کردن افزونه منویی با نام Yet Another Stars Rating مشابه تصویر زیر اضافه می‌شود که می‌توانید تنظیمات افزونه را به دلخواه خود در آن سفارشی سازی کنید.

تنظیمات افزونه

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
تنظیمات اولیه ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

گزینه های درج خودکار: ابتدا این گزینه را روی حالت فعال بگذارید تا امکان ثبت امتیاز در مطالب فراهم شود. سپس از بخش به چه صورت قرار بدم؟ نوع امتیاز دهی را میتوانید به سه روش دلخواه انتخاب کنید که شامل موارد زیر هستند:

  • رای کلی / نویسنده: اگر از این گزینه استفاده کنید صرفا امتیازی که نویسنده نوشته برای مطالب ثبت می‌کند قابل استفاده بوده و کاربران نمی‌توانند امتیازی ثبت نمایند.
  • رای کاربران: با انتخاب این گزینه کاربران قادر به ثبت امتیاز خواهند بود.
  • هر دو: با انتخاب این گزینه هم نویسنده نوشته و هم کاربران قادر به ثبت امتیاز ستاره ای برای مطالب خواهند بود.

کجا بزارمش؟ از این گزینه مکان مورد نظر برای نمایش باکس دادن امتیاز ستاره‌ای به مطالب را در بالای نوشته یا پایین نوشته انتخاب کنید.

اندازه: از این بخش اندازه آیکون‌های ستاره را در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

در صفحات قرار ندم؟ اگر مایل به استفاده از امتیاز ستاره‌ای در برگه‌ها نیستید این گزینه را روی حالت بله قرار دهید. در این صورت امکان دادن امتیاز ستاره ای در وردپرس برای برگه‌ها نمایش داده نمی‌شود.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

می خواهید نوشته ای سفارشی برای قبل و بعد ستاره ها بنویسید؟ با فعال کردن این گزینه میتوانید از متن دلخواه برای حالت‌های مختلف هنگام استفاده از امتیازدهی مطالب وردپرس در گوگل استفاده کنید. به این صورت که قبل از دادن امتیاز از یک متن، هنگام ثبت امتیاز از یک متن و در نهایت در صورتی که کاربر از قبل امتیازی داده باشد نیز پیغام دلخواه خود را نمایش دهید.

این نوشته قبل از رای کلی نمایش داده میشود: در این فیلد می‌توان متن دلخواه را در بالای بخش دادن امتیاز وارد کرد.

Custom text to display BEFORE Visitor Rating: در این فیلد می‌توان متن دلخواه قبل از اینکه کاربر برای نوشته امتیازی ثبت کرده باشد را نمایش داد.

Custom text to display AFTER Visitor Rating: در این فیلد می‌توان متن دلخواه بعد از اینکه کاربر برای نوشته امتیازی ثبت کرد را نمایش داد.

این قسمت موقعی نمایش داده میشود که کاربر ناشناسی قبلا رای داده باشد: و در نهایت در این فیلد هم می‌توان متن دلخواه برای زمانی که کاربری از قبل امتیاز ثبت کرده باشد را وارد کرد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

رای کلی را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟ اگر مایل به نمایش رای کلی ثبت شده برای مطالب در صفحات آرشیو نوشته(مانند دسته‌بندی، آرشیو روزانه، برچسب و…) هستید این گزینه را فعال کنید. در این صورت اگر کاربری به صفحه آرشیو مراجعه کند در بخشی از نوشته تعداد امتیاز نمایش داده می‌شود.

رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟ در صورت فعال کردن این گزینه هم رای کاربران که برای نوشته وردپرس ثبت شده است در این صفحات نمایش داده خواهد شد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

آیا میخواهید آماری از تعداد و شمارش امتیاز دهندگان نمایش داده شود؟ با فعال کردن این گزینه آیکونی در بالای مطالب نمایش داده می‌شود که با کلیک روی این آیکون تعداد امتیاز ثبت شده برای نوشته و تعداد کاربرانی که برای این نوشته امتیازی ثبت کرده‌اند نمایش داده خواهد شد.

چه کسانی مجاز به رای دادن هستند؟ با استفاده از این گزینه می‌توانید کسانی که مجاز به دادن امتیاز ستاره ای برای مطالب وردپرس در گوگل هستند را انتخاب کنید.

Do you want to save ip address? در صورتی که قصد دارید IP کاربرانی که برای مطالب امتیاز ثبت می‌کنند را ذخیره کنید این گزینه را فعال کنید.

Rich snippet options : با استفاده از این گزینه میتوان نوع نمایش امتیاز در نتایج گوگل را مشخص کرد. در صورتی که گزینه نمایش به صورت نقد برسی را انتخاب کنید علاوه بر امتیازات نام کاربری که امتیاز را برای وی در مرحله بعد انتخاب می‌کنید نمایش داده می‌شود. اما اگر گزینه نمایش به صورت رای کاربران و تعداد رای ها را انتخاب کنید صرفا امتیاز و تعداد آن در گوگل نمایش داده خواهد شد.

حالا از بخش Select default item type for all post or pages نوع صفحه برای مطالب یا برگه‌های خود را در دسته بندی موضوعی که شامل موارد زیر است انتخاب کنید.

  • Product : در صورتی که صفحات شما مربوط به فروش محصول هستند این گزینه را انتخاب کنید.
  • Place : در صورتی که صفحات مربوط به معرفی مکان هستند این گزینه را انتخاب کنید.
  • Recipe : در صورتی که صفحات مربوط به آشپزی و سایت پخت و پز هستند این گزینه را انتخاب کنید.
  • BlogPosting : و در نهایت در صورتی که صفحات به صورت وبلاگی هستند و سایت شما جنبه بلاگ دارد این گزینه را انتخاب کنید.

حالا در کادر مشخص شده مشابه تصویر بالا از بخش Publisher name نام منتشر کننده امتیاز و در فیلد Logo Url لوگو یا آدرس تصویر دلخواه برای این منتظر کننده امتیاز را وارد کنید.

نقد و برسی چندگانه

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

اگر مایل به استفاده از قابلیت نقد و بررسی در مطالب وردپرس هستید مشابه راهنمایی که در بخش المان‌ها توضیح داده گزینه‌هایی را برای نقد و بررسی انتخاب کنید تا کاربران بر اساس این گزینه‌ها برای هر المان یک امتیاز را ثبت کنند و در نهایت در صورتی که گزینه Show average را فعال کرده باشید امکان نمایش میانگین امتیازات برای این المان‌ها فراهم خواهد شد.

به عنوان نمونه اگر برای سایتی مثل معرفی گوشی‌های موبایل استفاده می‌کنید می‌توانید المان‌ها را به صورت مواردی مثل استحکام، میزان باتری، کیفیت دوربین و… مشخص کنید تا برای هر یک کاربران امتیازی ثبت کنند و در نهایت میانگین امتیاز را برای گوشی به صورت نقد و بررسی نمایش دهید.

استایل دهی افزونه

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

Choose Stars Set: با استفاده از این گزینه نوع آیکون ستاره برای دادن امتیاز به مطالب وردپرس را انتخاب کنید. سپس از بخش دوست دارید چه رنگی نمایش داده شود؟ حالت تیره یا روشن را برای نمایش امتیازات انتخاب کنید. با مراجعه به پایین صفحه هم کادری قرار دارد که میتوانید استایل سفارشی را برای امتیاز مطالب در آن وارد کنید. حالا بعد از ذخیره تنظیمات افزونه وقتی به صفحه نوشته‌ها مراجعه کنید امکان نمایش دادن امتیاز ستاره ای در مطالب وردپرس فراهم خواهد شد.

بعد از اینکه گوگل شروع به خزش صفحات شما کرد و امکان نمایش امتیاز ستاره ای مطالب وردپرس در گوگل فراهم شد امتیازات برای هر نوشته نمایش داده می‌شود. همچنین دقت داشته باشید که امتیازات نمایش داده شده در هر بار که گوگل صفحات را مجددا بررسی می‌کند در نتایج به‌روزرسانی خواهند شد.

امیدوارم این آموزش از سری آموزش های آموزش وردپرس از صفر تا صد هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به افزایش حجم آپلود در وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان وردپرسی باشم.

منبع: اف تی سنتر


ن : مینا رحمتی
ت : جمعه 16 اسفند 1398
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)